Sizinle paylaşmak için

Aşk, evliliğimizde ne zaman bitti?

Aşk, evliliğimizde ne zaman bitti?

Aşk ve evlilik. Evet, aşk evliliği bizim evliliğimiz. Önümüzdeki hafta, karım ve ben evliliğimizin 15. yılını kutlayacağız. Evlilik bir süreç, bir yolculuk. Karıma söylemek istediklerimi, ona aşk mektubu yazarak göstermek istedim.

Aşk mektubunu karım neden okuyamadı?

Aşk ve evlilik

Sevgili karıcığım, seni ilk evlendiğimiz zamankinden daha az sevdiğimi sanma. Akşamları, işten yorgun argın eve dönünce belki de seni ilk zamanlardaki kadar sevgiyle öpmüyorum ya da öpmeyi unutuyorum. Sonra yemeğe oturunca özenle hazırladığın yemekleri sessiz sedasız yiyor ve sana, seni mutlu edecek bir çift güzel söz söylemiyorum. Kavga etmemekle birlikte çok konuşmuyoruz da… O zaman ne seni ne de başkasını düşünüyor, yalnızca televizyon seyrediyor ya da gazete okuyorum. Ara sıra konuştuğumuz birkaç sözcük bile, ya oğlumuzun ihtiyaç duyduğu ayakkabı, ya da kızımızın istediği kot pantolonla ilgili oluyor. Aslında ne istediğimi kendim de bilmiyorum. Yine de aşk ve evlilik benim kalbimde hep yan yana.

Geçmiş günler…

Aşk ve evlilik

 

 

 

Bir kez bir romanda birbirini seven iki gencin, bir sandalın içinde denize açıldıklarını okuyunca, bu aşk demiştim, oradaki gencin mutluluğunu kıskanmıştım. Sonra da aynadaki yansımamı görünce kendi kendimle alay etmiştim. İçimi dolduran hüzün, bir zamanlar senin de romandaki genç kız gibi genç, güzel ve canlı olduğunu anımsamamdan ileri geliyordu.Ne yazık ki artık geceleri uykuya dalmadan önce birbirimize “iyi geceler” demeyi bile unutuyoruz. İnan bana tüm bunlar daha önce yaşadıklarımızın ve varlığının değerini biraz olsun azaltmıyor benim için…

Karıcığım, senin de çok değiştiğin doğru değil mi? Bir zamanlar sana gündelik üzüntülerimi ve beni sevindiren şeyleri anlattığım zaman sen de üzülür ya da sevinmez miydin? Daha sonra sen kendin bana, işim, başarılarım ya da sıkıntılarım hakkında soru sormak ve sıkıntılarımı paylaşmak isterdin. Ne yazık ki biz erkekler, kadınların da sıkıntıları ya da mutlulukları olduğunu düşünemiyor ve ancak durum ciddi olarak kötüye gitmeye başlamışsa kulak kesiliyoruz. Aşk ve evlilik hakkında umarım sen de benim düşüncelerimi paylaşıyorsundur.

Karıcığım, hep yanımda olduğun, her gereksinimimi karşıladığın, dertlerime ortak olduğun için sana teşekkür borçluyum. Aşk, elde etmeyi düşündüğünüz şeyle ilgili değildir; aşk asıl, vermeyi düşündüğünüz şeyle ilgilidir. Balık tutmaya karşı hiç ilgin olmadığı halde sana anlattıklarımı dikkatle dinleyişini, evde hazır bir şey olup olmadığını bilmediğim ve sana danışmadığım halde eve yanımda bir sürü arkadaşımla gelişime sesini çıkarmayıp, onlara iyi bir ev sahibesi gibi davranışını, büyük merakla aldığım ama merakım geçince bakımını sana bıraktığım iki köpeğime sevgiyle bakışını, zamanım olduğu halde beni alışveriş merkezlerine sürüklemeyişini anımsadıkça gözlerim doluyor.

Karıcığım, evimizi düzene soktuğun, çocuklarımıza özenle baktığın, arkadaşlarımı hep iyi karşıladığın için sana nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum. Yüzüne karşı söylemeye utandığım bu şeyleri, sana yazıyorum.Ben sabah işe gittikten sonra bu mektubu kahvaltı masasında bulacaksın. Akşama sakın bana bu mektuptan söz etme. Sadece onu sakla ve seni unuttuğumu sandığın zamanlar onu oku. Seni çok seviyorum… Kocan.

Aşk, evlilik ve aşk mektubunun hazin sonu…

Bu aşk mektubunu yazan ve cebine koyarak eve giden adam, karısına mektubu verememiştir. Çünkü ertesi sabah gömleğinin bir düğmesinin dikilmemiş olduğunu görmüş ve mektubu yırtmıştır.

 

 

 

Mesajınız var mı? Gerekli alanlar * ile işaretlidir.


Related Posts

Evlilikte tartışma evliliğinizin sonu mu olur?

Evlilikte tartışma evliliğinizin sonu mu olur?

Evlilikte tartışma önemsiz bir konudan çıkmıştı, Elif ve Zeki yalnızca iki haftalık evliydiler. Tartışma önemsiz bir konudan çıkmıştı, ama sonunda Elif o kadar çok sinirlenmişti ki, kendini yatak odasına kilitlemişti. Bu, Zeki’ yi o kadar kızdırmıştı ki, yatak odasının kapısını kırıp içeri girmişti. Ardından durup […]

Evliliklerin yürümesi için gereken 9 şey

Evliliklerin yürümesi için gereken 9 şey

“ Evliliklerin yürümesi için niyet önemli, insanın yürütmeye niyeti varsa evliliğini yürütür ” diye annemin konuşması kalmış aklımda . O zamanlar ya çok fikrim olmadığından ya da hiç ilgi alanıma girmediğinden evlilikle ilgili konuşulanlarla pek ilgilenmezdim. O günlerden evlilikle ilgili aklımda bu laflar kalmış. Bir […]Bir Cevap Yazın