Sizinle paylaşmak için

Giyince harika görüneceğiniz 5 hamile giysisi …

Giyince harika görüneceğiniz 5 hamile giysisi …

Hamile gardrobu

Genelde giyimine özen göstermeye çalışan ben, hamileyken tam tersi bir durumun içerisindeydim. Giydiklerim düzgün ve temizdi, ama bir elin parmakları kadar giysim vardı ve çevire çevire giyiyordum.Hamile giysisi almak isteyince de denince de öyle LC Waikiki gibi ulaşılabilir mağazalarda stil sahibi modeller yoktu. Geçici bir dönem olduğu için de kendime bir hamile gardrobu yapmaya niyetlenmemiştim. Keşke yapsaymışım.

Geçenlerde Alsancak’ta dolaşırken gördüğüm anne adaylarına bakıp hayranlığımı gizleyemedim. Hepsi o kadar şık ve bakımlıydılar ki…O çuval tarzı elbiselerin, siyah renk hamile pantolonlarının ve jilelerin alternatifleri ile modeller çeşitlenmiş, anne adayları çok daha şık giyinmeye başlamış. En güzelini yapıyorlar, ne de olsa hamile olmak hem harika hissetmek hem de harika görünmek demek…

Sizi her dönemde hem harika hissettirecek hem de harika görünmenizi sağlayacak kilit bazı giysiler vardır. Hamilelikte rahatlık bu dönemin olmazsa olmazı. Sizi hem rahat ettirecek hem de şıklığınıza şıklık katacak giysiler:

1.Hamile giysisi : ceketler

Hamile giysisi

Stil Notu: Önünü kapatmanıza gerek olmayacağı için üzerinize büyük  bir ceket almanıza gerek yok. Kendinizi rahat hissettiğiniz, kendi bedeninizden bir beden büyük ceketleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kollarınızın ve omuzlarınızın rahat hareket etmesine dikkat edin, omuzları büyük, ya da kasan bir ceket sizi hem rahat ettirmez hem de iyi göstermez. Ceketinizin kollarınızı kıvırarak daha spor bir görüntü elde edebilirsiniz.

2.Çapraz askılı çanta

Hamile giysisi

Stil Notu: Deri çapraz askılı bir çanta yatırım yapmanız gereken en önemli aksesuarlardan birincisi. Deri çantanın devri geçmez, çantanızı hamileliğinizin sonrasında da kullanabilir, hatta çocuğunuz kız olursa ona da saklayabilirsiniz. Çantanızda bulundurduklarınızı düşünerek (ruj, gözlük, telefon, cüzdan, anahtar) uygun büyüklükte bir çanta seçin.

3.Hamile giysisi : Kot Pantolon

Hamile giysisi

Stil Notu: Üzerimize oturan bir kot pantolon gibisi yoktur. Bizi hem harika gösterir hem de harika hissettirir. Sürekli belini yukarı çekmenize gerek olmayan, bedeninize uygun, yanlardan ayarlanabilir ve likralı bir kot sizi rahat ettirir. Bol paçalı pantoların yerine skinny modelleri tercih edebilirsiniz, bu modeller vücudunuzu daha orantılı gösterir. Bol paçalı kot pantolon sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterebilir ki bu da istemeyeceğimiz bir durum.

4.Düz ayakkabılar

Hamile giysisi

Stil Notu : Rahatlık önemli. Ayaklarımızın rahat edeceği, aynı zamanda şık birçok düz ayakkabı modeli bulmamız mümkün.Eğer hamileliğinizin sonlarına yaklaşıyorsanız ve ayaklarınız şiş durumdaysa, terlik şeklindeki modelleri kullanabilirsiniz. Soğuk havalar için altı lastik ya da kauçuk düz botlar, size, hamileliğinizden sonra, bebeğinizi arabasında gezdirirken de lazım olacak.

5. Örgü kazaklar

Hamile giysisi

Stil Notu: Gardrobunuza eklemek isteyeceğiniz diğer bir kilit giysi, örgü kazak. Kazağınızın dar olmaması, rahatlıkla üzerinize geçirmeniz lazım. Örgü kazağınızı skinny kotunuzla giydiğinizde çok şık bir stiliniz olacak.

Hamile stilinizi bizimle paylaşın

 

Siz de hamile stilinizi bize gönderin, blogumuzda yayınlayalım 🙂 Şunları göndermeniz yeterli:

  • Ad
  • Fotoğraf
  • Yaşadığınız şehir
  • Meslek
  • Hangi renkleri giymeyi seviyorsunuz?
  • Favori hamile kıyafetiniz ne?
  • Hamile kıyafetlerinizi nereden alıyorsunuz?

 

 

 

 

Kaynakça: thisismothership.com

 

 

Mesajınız var mı? Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

 Bir Cevap Yazın